در این نوشتار ۵ کاری را معرفی می‌کنیم که افراد موفق قبل از ساعت ۸ صبح انجام می‌دهند.

ما می‌دانیم خلاق بودن می‌تواند باعث خوشحالی و سلامت بیش‌تر ما می‌شود. هرچند تصور می‌کنیم خلاقیت یعنی نوشتن یا یک شاهکار نقاشی، اما کارشناسان می‌گویند هر چیزی، از امتحان یک دستور پخت جدید تا ارائه‌ی یک ایده در طول یک جلسه، می‌تواند یک خلاقیت باشد. در ادامه برای برافروختن جرقه‌ی خلاقیت ۳۵ روش مختلف، از نوشتن با دست گرفته تا دیدن یک کشور خارجی آورده‌ایم. حداقل یکی را امروز امتحان کنید.

کارآفرینی مزایای متعددی دارد و در نتیجه رقابت در این حیطه نیز بسیار زیاد است. درک ابعاد این رقابت و طرح یک کسب و کار دقیق و کارآمد می تواند منجر به شروع یک کسب و کار موفق شود. آیا عملکرد شما از این مراحل پیروی می کند؟ سعی کنید آنچه را که دیگران انجام می دهند بررسی كنید تا به چگونگی شروع کار پی ببرید.

کارآفرینی در مقایسه با مشاغل حرفه‌ای سنتی، ریسک‌پذیرتر است و نسبت به آنها نیاز به سرمایه بیشتری برای را‌‌ه‌اندازی دارد. اگر قبل از اینکه کارآفرین شوید یک شغل ثابت داشته باشید، مجموعه‌ای از مهارت‌ها، تجارب، بینش‌ها و همینطور پول لازم برای موفق شدن در این کار را در اختیارتان خواهد گذاشت.

پُردرآمدترین شغل خانگی چیست؟ این سوالی است که شاید تا کنون چندین بار از ذهن عبور کرده باشد. اما گاهی کسب درآمد می‌‌تواند با کمی خلاقیت و در محیط امن خانه عملیاتی شود.

منابع مالی محدود و نداشتن سرمایه‌ی اولیه زیاد، موانعی مشترک در بین بسیاری از علاقمندان به کسب و کار است؛ اما این محدودیت بدین معنی نیست که برای شروع کارآفرینی گزینه‌های دیگری وجود ندارد!

در این نوشتار ۱۰ فرمول موفقیت در کسب و کار بیان می‌شود که با بکارگیری آنها می‌توان در جهت کارآفرینی موفق گام برداشت.

جاش مانیون قبل از تأسیس شرکت­های موفق اش، یک استاد بین‌المللی شطرنج بود. او در میان ۸۰ شطرنج باز برتر ایالات متحده قرار داشت. مانیون آشناییش با شطرنج را یکی از مهم‌ترین عوامل موفقیتش در کسب‌وکار می‌داند. از بسیاری از درس‌هایی که از شطرنج یاد گرفته برای هدایت و مدیریت کسب وکارش استفاده می‌کند. در این نوشتار به ۳ مورد از درس‌هایی که به مانیون در کسب وکارش کمک کرده‌اند اشاره می‌کنیم.

حتما شنیده‌اید که اگر تایتانیک در سال ۱۹۱۲ در آن کوه یخ گرفتار نمی‌شد چنان اتفاقی برایش نمی‌افتاد. اما وقتی وارد حوزه‌ی استارتاپ‌ها(نوبنیادها) می‌شوید، از کوه یخ‌هایی که در مسیرتان وجود دارد اطلاعی ندارید و دانسته‌های شما تنها محدود به معدود شرکت‌های موفقی می‌شود که توانسته‌اند این موانع را دور بزنند. با مروری بر عملکرد نوبنیادهای ناموفق می‌توان ۷ کوه یخ بزرگ بر سر راه همه‌ی نوبنیادها(استارتاپ‌ها) را برشمرد.

موفق بودن چیزی نیست که تصادفی، از روی شانس، یا اقبال اتفاق بیافتد. مارک زاکربرگ و مایکل جردن هم همان ۲۴ ساعتی را دارند که همه‌ی ما هر روز داریم، و با بعضی از همان موانع روزمره‌ای مواجه‌اند که ما با آن مواجه می‌شویم. تفاوت در نحوه‌ی بهره‌گیری آنان از زمان است و اینکه بدون حتی یک لحظه اتلاف وقت، این موانع را پشت سر می‌گذارند. برخی از موفق‌ترین افراد دوران ما موانع زیر را پشت سر گذاشته‌اند.

کانال تلگرام مدار ثروت