در رابطه با لیست افراد و این معضل که خیلی ها لیست ندارن و یا لیستشون سوخته....
برای بعضی از افراد تطبیق دادن بیزینسشون با روابط دوستانه و صمیمی ای که با لیست افرادشون دارن سخته......به طور واضح تر بخوام بگم یعنی مخصوصا تو مسئله فروش و پرداخت قیمت و این مسایل مالی با لیست افرادشون رو درواسی میکنن و خیلی براشون سخته که بتونن یه رفتار حرفه ای  وکاری با مشتریانشون که اکثرا اشنا  و از لیست گرمشون هستن انجام بدن.که این قضیه در  ورودی گرفتناشون ورفتار با اونها  هم وجود داره....مشکل نداشتن اعتبار و افراد نزدیک به ما چیزی نیست که در یک بازه کوتاه مدت قابل جبران باشد.
 برای ساخت یک رابطه بعضی مواقع شاید لازم باشد سالها به آن رابطه پایبند باشید و بارها و بارها فداکاری کنید یا از برنامه های خود زده و خرج رابطه خود کرده تا آن رابطه شکل بگیرد. یک دوستی دو ساله یا ده ساله را نمیشود با یک رابطه دو روزه یکی دانست. و یا یکی از افراد فامیل را با یک فرد غریبه....
  برای شبکه سازی در بازاریابی شبکه ای راهی جز داشتن ارتباط و معرفی این افراد به کار ندارید و هیچ میانبری وجود ندارد.
  حال هرچه کیفیت رابطه شما بیشتر باشد احتمال موفقیت در معرفی آن شخص به کار هم بیشتر. البته همیشه موارد استثنا وجود دارند.
 آن چیزی که برای اینگونه دوستان مشخص است اینست که از هرلحظه ای که میتوانند برای ارتباط سازی و یا زنده کردن ارتباطات قدیمی استفاده کنند.
 حتی نیم ساعت آینده هم دیر است. از همین زمان شروع کنید.
کیفیت را فدای کمیت کردن کار بسیار غیرهوشمندانه ای است. اگر شما میدانید با دو هفته بیشتر در یک رابطه ماندن می توانید کیفیت یک رابطه را بیشتر کنید و سپس معرفی به کار را انجام دهید شک نکنید که این یک کار هوشمندانه است. اما تمام این موارد دلیل بر این نمیشود که معرفی کار به افرادی که در لیست سرد ما قرار دارند نتیجه ندارد. خیر. لزوما همیشه اینگونه نیست. آدم های منطقی و منصف همیشه از فرصت های پیش رو استقبال میکنند و آن ها را بررسی میکنند.  و آخرین راهی که در این موارد به دوستان پیشنهاد میکنم فروش محصولات است. اگر کیفیت محصولات شما خوب باشد و آنها را به هر دایره ای از لیست خود بفروشید میتواند زمینه ساز معرفی فرصت شغلی شما هم باشد.
  یک مشتری راضی از محصولات شما میتواند با یک گفتگو کوچک از این فرصت استفاده کرده و این محصولات را به دیگران معرفی کند و کم کم از جایگاهی که در این تجارت میتواند داشته باشد بهره ببرد.
 
جمع بندی
 
 با فروش محصولات با کیفیت می توانید درصد موفقیت در ارتباط سازی و شبکه سازی خود را افزایش دهید.
  از هر لحظه ای که تصمیم به ارتباط سازی و یا زنده کردن ارتباطات قبلی بگیرید دیر است. از همین الان شروع کنید.
 در اکثر مواقع آنچیزی که ما از آن به عنوان نداشتن اعتبار یاد میکنیم در واقع قضاوت ذهنی ماست که مارا از معرفی یک فرصت شغلی به دیگران باز میدارد و درواقع می توان آن را در لیست بهانه ها دسته بندی کرد.
 
اما چگونه میتوان ارتباط سازی کرد: با توجه به اصول تیمی خودتان و درنهایت اینکه ارتباط سازی چیزی جز درارتباط بودن با دوستان و افراد و آشنایان و مردم نیست، آن را پیچیده نکنید.
 
همیشه باید در تلاش باشیم که از هر فرصتی استفاده کنیم تا کیفیت ارتباطات خود را بالا ببریم و یا اعتبار یک رابطه را به درجه ای بالاتر هدایت کنیم.
 
هیچ مانع ذهنی برای موفقیت وجود ندارد و هر چه هست در ذهن ماست. بزرگان بیشماری هستند که در شروع این تجارت از هیچ ارتباط، به ارتباطات جهانی با کیفیت رسیدند.
دوستان عزیز در راستای این قسمت از مبحث ابهامات لینک فایل صوتی از گروه آموزشی کانال لذت فعالیت در بازاریابی شبکه ای در ادامه قرار داده شده است که توصیه میکنم حتما گوش دهید
 
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
کانال تلگرام مدار ثروت