مری کی اش ،موسس شرکت لوازم آرایشی "مری کی" است و یکی از موفق ترین پیشگامان حوزه کسب و کار برای تمامی زنان جهان محسوب می شود...  
 
فراتر از زمان باش!
در سال 1918 در شهر هات ولز تگزاس به دنیا آمد.زمانی که هفت سال بیشتر نداشت پدرش به بیماری سل مبتلا شد و دیگر نتوانست کار کند.به همین دلیل مادرش به اجبار ملک و املاکشان را فروخت و روزانه چهارده ساعت کار کرد! اما با تمام سختی ها همواره اعتماد به نفس را در وجود دختر زنده نگه می داشت و به او می گفت:"در زندگی باید مقاوم باشی.بی شک با گذاشتن از موانع زندگی می توانی به تک تک خواسته هایت دست یابی."
مری دختری درس خوان بود؛اما به دلیل فشارهای جامعه نتونست ادامه تحصیل بدهد و سرانجام در سال 1932،با بن راجرز ازدواج کرد،که در پمپ بنزین کار می کرد.آن دو صاحب سه فرزند شد؛اما بعد از مدتی،مری از راجرز جداشد.دلیل این جدایی آن بود که در دوران جنگ جهانی دوم،راجرز به ارتش پیوسته بود و از خانواده خود دور شد.
بعد از جدایی،مری دوران بسیار سختی را پشت سر گذاشت،اما این سختی ها او را از پا در نیاورد. او وارد دانشگاه شد و همزمان نیز به صورت نیمه وقت به شرکت استنلی پیوست.شرکت استنلی در زمینه فروش محصولات خانگی فعالیت می کرد و پس از مدتی ، مری بهترین فروشنده این شرکت معرفی شد.
در همین دوران بود که جرقه هایی از کار و خلاقیت در ذهن مری زده شد؛اما اعضای شرکت به او اجازه پیشرفت نمی دادند.به همین دلیل،در سال 1952،آن جا را ترک کرد و وارد شرکت"وردگیفت" شد و در سال اول چهار برابر استاندارد حقوق آن زمان را به دست آورد!
مری حدود یازده سال در آنجا کار کرد؛ولی بنا به دلایلی،از جمله رفتار تبعیض گونه مدیران شرکت،آنجا را هم ترک کرد؛زیرا مری همواره فراتر از دوران خود بود. در این زمان ، او نوشتن کتابی را شروع کرد که بر اساس تجربیاتش و در زمینه کسب و کار برای زنان بود؛اما در همان ابتدا،با نگاهی به نوشته هایش ،آن ها را بیشتر شبیه به طرحی تجاری یافت تا کتاب!
به همین دلیل ، در سال 1963 ، در 45 سالگی ، با کمک پس انداز خود و همراهی پسرش ریچارد،یک فروشگاه محصولات زیبایی برای خانم ها تاسیس کرد و کم کم باتلاش و پشتکار این کسب و کار را رونق داد.

 


 

رمز موفقیت را بشناس!

مری رمز موفقیتش را اینگونه بیان می کند:
"من برای کسب درآمد کار نمی کنم،بلکه برای عشق و علاقه خودم کار می کنم. من دوست دارم به زن ها فرصت دهم تا خودشان را پیدا کنند و دنبال کار مورد علاقه شان بروند."
 
زیرا اولویت های مری در زندگی اش بدین گونه بود:خدا،خانواده و کار.
او همواره به کارکنان زن خود می گفت : "من می خواهم که شما بالاترین میزان درآمد را داشته باشید."
او برای ایجاد انگیزه در میان کارکنانش،دوره های آموزشی برگزار می کرد؛همچنین به افرادی که دوره را با موفقیت به پایان می رساندند جوایزی بالغ بر ده ها هزار دلار اعطا می نمود.
در دهه 1970 شرکت او در بهترین وضع ممکن قرار گرفت و به فروشی بالغ بر صد میلیون دلار رسید و او به یکی از ستارگان امریکا بدل شد.

او همواره می گفت : "دیگران را باید آنگونه آموزش دهید که دوست دارید شما را آموزش دهند.کاری کنید که افراد احساس مهم بودن و بهتر بودن کنند."

مری کی در دوره فعالیت خود به دریافت جوایز و نشان های افتخار بسیاری دست یافت؛همچنین باور داشت که اگر کسی به درستی تشویق شود،100% موفق خواهد شد.
در سال 1996 ،مری بنیاد خیریه "مری کی" را تاسیس کرد.درحال حاضر،این بنیاد از پژوهش های مربوط به سرطان حمایت می کند و در پی آن است که به خشونت ها و درگیری های خانوادگی پایان دهد.
در سال 2000 از طرف کانال تلویزیون"لایف تایم" ، مری در مقام موفق ترین زن حوزه کسب و کار در قرن بیستم معرفی شد. این اسطوره لوازم آرایش،در 22نوامبر سال 2001 در دالاس تگزاس در گذشت.

دوست عزیزم!
تنها راه موفقیت آن است که از شکست،نداری و بیچارگی نهراسیم.توانایی هایمان را بشناسیم،برخیزیم و به سوی زندگی رویایی خود پیش برویم.


 
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
کانال تلگرام مدار ثروت