هر کجا صحبت از خوشبختی و موفقیت به میان می آید؛در همان گوشه کنارها،موضوع اعتماد به نفس هم مطرح می شود. اگر شما اعتماد به نفس زیادی نداشته باشید،بی شک با دیدن افراد با اعتمادبه نفس غبطه می خورید و آرزو می کنید که ای کاش جای آن ها بودید.پس با ما همراه شوید تا راهکارهای دستیابی به اعتماد به نفس را به شما نشان دهیم:

غلاف روزمرگی را بشکنید
همه ما عادت کرده ایم هر روز به دنبال انجام دادن کارهای دیروز خود برویم.ما هر روز صبح از خواب بیدار می شویم و به سراغ انجام دادن کارها و فعالیت هایی می رویم که دیروز و پریروز هم آن ها را انجام داده ایم؛زیرا این روش را امتحان شده و امن می دانیم.به همین دلیل هم ،ترجیح می دهیم که آرامشمان را بر هم نزنیم ؛ حتی فکر کردن دوباره تحول و انجام دادن کارهای جدید،برای بسیاری از افراد ترسناک است.ما باید برای تحقق این امر،غلاف روزمرگی را بشکنیم و دست از تنبلی برداریم،زیرا تغییر و تحول اساس پیشرفت و صعود از پلکان ترقی است و فردی که در پی موفقیت است از آن گریزی نخواهند داشت.گذشته از آن بنابر تجربه ، افرادی که خود را به دست روزمرگی و تکرار رفتارهای همیشگی نمی سپارند و کارهای نوین انجام می دهند از عزت نفس و اعتمادبه نفس بالایی برخوردارند.

کمی عرق بریزید
بی شک با شنیدن این توصیه فکر می کنید که منظور از ورزش کردن و عرق ریختن ،خوش هیکل و خوش تیپ شدن شماست.بله! بی شک داشتن ظاهری مناسب به افزایش اعتماد به نفس شما کمک می کند؛اما این همه ماجرا نیست؛زیرا ورزش کردن انرژی لازم را به شما می بخشد و وجودتان را سرشار از اندروفین می کند.همین امر هم باعث می شود که شما تصویر بهتری از ظاهر خود داشته باشید.

شکست را جدی نگیرید
بسیاری از افراد از زمین خوردن و شکست واهمه دارند و اگر در زمینه ای اشتباه کنند بیش از اندازه ناراحت می شوند،اما این رفتار درست نیست؛زیرا ما انسان هستیم و جایزالخطا؛بنابراین بسیار طبیعی است که مرتکب اشتباهات کوچک و بزرگی بشویم.در عین حال،شما می توانید از هنری منحصر به فرد بهره مند شوید؛یعنی،شکست را جدی نگیرید و بلافاصله بعد از درس گرفتن از عوامل ایجاد کننده شکست دوباره از جای خود برخیزید.

از دیگران کمک بگیرید
وقتی که کودکی می خواهد راه رفتن را یاد بگیرید به بزرگتری مهربان احتیاج دارد تا دستش را بگیرد و در این راه به او کمک کند.در ابتدای راه اعتماد به نفس،شما هم مانند همان کودک هستید.
برای مثال ، محیط های تنش زا آرامش افراد را تخریب می کنند ،بنابراین بهتر است که در این محیط ها حاضر نشوید و بیشتر در اماکن امن و آرامش بخش تردد کنید؛همچنین دوستان و حلقه ارتباطی تان را مرور کنید و این بار با افرادی نشست و برخاست کنید که به شما اعتماد به نفس بیشتری می بخشند.

به خودتان توجه کنید
تغذیه مناسب داشته باشید و در طول شبانه روز هشت ساعت بخوابید.این کار به شما نشاط می بخشد و روحیه تان را برای ورود به محیط هایی که شاید چندان هم در آن ها راحت نباشید،آماده می کند . رژیم غذایی و خوابتان را تنظیم کنید و از سوی دیگر،برنامه روزانه تان را هم درست تنظیم کنید تا متحمل فشاری بیش از حد توانتان نشوید.

درست ژست بگیرید
چگونگی نشستن و راه رفتن شما در میزان اعتماد به نفستان نقشی بسیار چشم گیر دارد ،بنابراین به جای قوز کردن صاف بنشینید و شانه های آویزانتان رابه شانه هایی عقب رفته و سینه ای سپر کرده تبدیل کنید.
شاید هنگام قوز کردن ،تا چند دقیقه تفاوت خاصی در وجود خویش احساس نکنید؛اما کم کم اعتماد به نفس و آرامش خاطر از وجودتان پر می کشد و حس تشویق و اضطراب به درونتان سرازیر خواهد شد.
شما به ژست کنونی خود عادت کرده اید.اگر قوز می کنید و خودتان را جمع می کنید،باید مدتی تلاش کنید تا عادات جدید و خوب در وجودتان نهادینه شوند.

  
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
کانال تلگرام مدار ثروت